2021 Kadın Giyim Trendleri Neler Olacak

2021 Kadın Giyim Trendleri Neler Olacak

2021 senesinde, ilk olarak önceki yıllardan görmeye alışık olunan tüylü montlarla karşılaşıyoruz. Yapay kürk montlar sıcacık ve yumuşak görünümüyle sokak modasının vazgeçilmezleri arasında yer alırken tüm kıyafetlere oversize modası yön veriyor. Oversize palto, gömlek veya ceket bunlardan sadece bazıları.

Sezonun trendleri bunlarla da sınırlı değil. Geçtiğimiz yıllarda da sokak modasına öncülük eden zincirler, yeniden hâkimiyet kurdu. Çantalarda ise büyük modellerin yerini mini baget modeller aldı. Özellikle sadece telefon konulabilen askılı modeller sokak modasının vazgeçilmezleri arasında yer alıyor.

Jeanlerde ise geçtiğimiz yılların mom modelleri hüküm sürmeye devam ediyor. Fakat, kış mevsiminde beyaz ve krem jeanler de popülarite kazanarak, vitrinlerde yerini aldı.

2021 Sonbahar Kış Trendleri

Kış sezonunun hâkim parçalarını anlatmaya başlamadan önce yılın renklerini anlatacağız. 2021 senesinin renkleri gri ve sarıdan oluşuyor. Pantone tarafından seçilen bu renkler, moda dünyasında da güç ve umudu temsil ediyor. Sokaklarda sıklıkla sarı ve gri renklerini görmeye şimdiden hazır olmanızda fayda var.

Bununla birlikte; sweatshirt seçenekleri sokak modasına yön vermeye devam ediyor. Geniş sweatshirt modelleri jean ve taytlarla uyum sağladı ve sonbahar - kış sezonuna yön veren ayakkabılar arasında ise postallar yer alıdı. Soğuk havalarla mücadelenizi dinamik hale getiren modeller çok yönlü seçenek sunuyor. Bu sezon diğerlerinden farklı olarak uzun deri montlar da moda dünyası tarafından çok tercih edildi. Deri ceket modelleri soğuk havalarda tüm şıklığı ile göz kamaştırırken deri montların kombinlenebilmesi ise oldukça kolay. Bu işlevsel parçalar hem pantolon hem de elbiselerle mükemmel uyum içerisinde kullanılabiir.

Özellikle kemer detayı bulunan kaban modelleri feminen görünmek isteyen kadınlara hitap ediyor. Son olarak çizme ve bot detayından bahsetmek de istiyoruz. Geçtiğimiz yıllardan dar jeanlerin çizmelerle kombinlenmesine gözümüş alışmıştı. Ancak 2021 senesinde geniş paçalı pantolonlar şık çizmelerle kombinleniyor.

2021 Bahar - Yaz Trendlerinde Şıklık Ön Planda

2021 ilkbahar yaz trendlerine yön veren ilk detayın şıklık olduğunu söylemek istiyoruz. Geçtiğimiz yıl, salgının etkisiyle sokak modasına rahatlık ve işlevsellik yön vermişti Fakat 2021 bahar ve yaz aylarında tüm pijama ve sweatleri rafa kaldırmanın tam vakti. Çünkü 2021 prenseslerin senesi olacak.

İlk olarak elbise ve eteklerden bahsedelim. Tütü etekler, inci ve sim detaylarını her yerde göreceksiniz. Tüm feminen parçalar sokak stiline yön verirken 2021 modasına şık desenler de hakim oldu. Satranç, çiçek ve geleneksel motifler kıyafetlerde sıklıkla kullanılıyor. Fakat kullanılan desenler birbiriyle uyum sağlamak yerine tezatlık oluşturuyor.

2021 senesinde dikkat çeken bir detay daha var. Bu sene, çevre dostu kişilerin senesi olacak. Moda dünyasının duayen isimleri çevre dostu ve geri dönüştürülebilir kumaşlar kullanıyor. Biraz da sezonun renklerinden bahsedelim. Birçok kadının vazgeçilmezi olan kırmızı rengi, tüm ihtişamıyla tercih ediliyor. Kombinlerde baştan aşağı kırmızı renk hakimiyetini korumaya devam ediyor.

Etiketler: giyim
Şubat 01, 2021
Listeye dön
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR