2021 İlkbahar Modası

2021 İlkbahar Modası

2021 yılı, önceki yılların rahatlık ve konfor unsurlarını geride bırakan bir yıl olacak gibi duruyor. Geçtiğimiz yıllardaki şıklıktan çok rahatlığın önemli olduğu sene, 2021 yılının bahar aylarında son bulacak.

2021 ilkbahar modasında şıklık ve estetik detaylar ön plana çıkarken, size ilk olarak bu yılın renklerinden bahsetmek istiyoruz. 2021 yılının renkleri arasında ultimate gri ve güneş sarısı yer alırken bu renkler umudu ve dayanıklılığı da temsil eder. Bu sene, el emeğine verilen önem artış gösterdi ve hem kıyafette hem de aksesuarlarda el emeği örgü ürünler önem kazandı.

Modaya uyum sağlayan parçalar arasında mini etekler de var. Uzun ve normal boya sahip eteklerinizi rafa kaldırıp,  gardırobunuzu süper miniler ile doldurmanızın tam zamanı! Etek ve elbiselerinizi süper mini A kesim modeller arasından yapmanız önerilir.

2021 Prenseslerin Senesi

2020 yılında önem kazanan rahatlık nedeniyle kıyafet dolaplarında eşofman ve sweatshirtler yer almıştı. Ancak 2021 önceki yılın tüm izlerini siliyor. Estetik detayların abartılı süslemelerle buluştuğu parçalar ön plana çıkarken kıyafetlerde önem kazanan ışıltılı, tüllü ve simli parçalar kadınlara kendisini tıpkı prensesler gibi ortaya koyma şansı verir.

Etek ve elbiselerde tütü ve transparan parçalar sıklıkla tercih edilen detaylar arasında yer alır. 2021 senesi prenseslerin senesi olduğu kadar, maskülen parçaların da senesidir. Bu sene de büyük ve geniş kıyafetler önem kazanmaya devam eder. Özellikle geniş gömlekler ve sweatler her gardırobun olmazsa olmaz parçalarındandır. Eğer kıyafet dolabınıza yeni parçalar eklemek isterseniz mutlaka blazer ceket ve bol denim pantolon almanız önerilir.

2021 yılında desenler ve renkler de önem kazanıyor. Göz alıcı desen ve renklerin bir araya geldiği kıyafetler, tüm ihtişamıyla tarzı ortaya çıkarır. Özellikle folklorik ve çiçek deseninden oluşan parçalarla 2021 modasına uyum sağlayabilirsiniz.

Hem Minimal Hem de Şık

2021 senesinde şıklığın yanı sıra minimal detaylar da önem kazanır. 90’lı yıllarda ortaya çıkan minimalist parçalar 2021 yılında tüm asilliği ile geri dönüyor. Senenin minimal parçaları arasında düz siyah elbise yer aldı. Vücuda oturarak feminen görünümünüzü destekleyen düz elbiseler, vücudunuzla uyum sağlayarak adından söz ettirir.

Minimal parçalardan bir tanesi de düz pantolon ve bluzdur. Hiçbir zaman modası geçmeyen düz ve şık kıyafetler hem gündüz hem de gece kombinlerinize uyum sağlar. Dünyaca ünlü markalar kıyafetlerinde düz ve nötr renkleri kullanır.

Senenin en benzersiz desenlerinden bir tanesi de satranç motifleridir. Ünlü markaların kıyafetlerinde satranç desenlerini kullanması cesur ve farklılık arayışı içinde olan kişileri cezbeder. Siyah ve beyaz renginin buluştuğu model seçenekleri monokrom tutkunlarının vazgeçilmezleri arasında yer alır. 2021 senesinde desen ve modeller kadar doğal kumaşlar da önem kazandı. Birçok ünlü marka çevre bilinciyle oluşturulan kıyafetlerle modaya tüm duyarlılığıyla yön vermeye başladı.

Etiketler: giyim
Mart 18, 2021
Listeye dön
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR